Vartų automatika, daugeliu atveju, yra tapusi neatsiejama tiek pramoninių, tiek buitinių vartų dalimi. Tokį šio gaminio populiarumą, be abejonės, lemia dvi pagrindinės jo savybės: saugumas ir patogumas. Kalbant apie pirmąją – tai ne tik įprasta apsauga vien dėl to, kad garažas yra su vartais, tačiau ir patikimas sprendimas, padedantis išvengti įsilaužimo, mat automatinių vartų varikliukas užsiblokuoja taip, kad iš išorės jie nebegali būti pakeliami. Kalbant apie antrąją savybę – patogumą, galima aptarti kur kas daugiau buitį ir darbą palengvinančių vartų automatikos funkcijų.

Vartų automatika – patogumas namuose ir darbe

Pirmiausia – apie namų valdos vartų automatikos galimybes. Veikiausiai nėra nė ką kalbėti, kad didžiausias produkto privalumas – patogus nuotolinis valdymas, todėl norėdami patekti į garažą neturite nei šlapti, nei šalti. Be to, tai ir taupesnis pasirinkimas – automatiniu būdu vartai valdomi gerokai greičiau nei rankiniu, taigi šaltuoju metų laiku iš patalpų išeina mažiau šilumos.
Svarbu paminėti, kad vartų automatika gali būti diegiama ne tik garažo, bet ir teritorijos vartuose. Tokiu atveju neišlipę iš automobilio galite atsidaryti tiek stumdomuosius, tiek varstomuosius kiemo vartus ar pakelti teritoriją saugančius užtvarus.
Kalbant apie pramoninių vartų automatiką – didžiausias privalumas yra tai, kad masyvių ir sunkių vartų nereikia kilnoti ar sukti rankiniu būdu. Taip sutaupoma ne tik fizinių jėgų, bet ir laiko bei šilumos – automatiškai valdomi pramoniniai vartai kyla ir leidžiasi kelis kartus greičiau. Šio tipo vartams skirta automatika pritaikyta intensyviai naudoti, todėl yra tvirta ir ilgaamžė.

Kitos automatikos galimybės

Jau išbandžiusiems įprastu vartų automatikos sprendimus arba svarstantiems apie maksimalų patogumą, vertėtų pasidomėti ir kitomis automatikos galimybėmis, pavyzdžiui, automatiškai valdomomis šviesos srauto  ar net viso namo sistemų reguliavimo priemonėmis. Taip pat paprastai kaip garažo ar kiemo vartus galite pakelti ir nuleisti roletus bei žaliuzes, valdyti namuose ar darbo patalpose esančius prietaisus. Išmaniuosiuose įrenginiuose įdiegta speciali programėle suteikia galimybę tapti tikrai savo namų ar biuro šeimininkais bei mėgautis maksimaliu patogumu.