Roletai populiarumu nenusileidžia, o gal net ir lenkia, daugelį kitų langų uždengimo sprendimų. Tai patogus ir estetiškas būdas, suteikiantis galimybę ne tik reguliuoti į patalpas patenkantį šviesos bei šilumos srautą, bet ir kurti norimą interjero dizainą. Tai vienos svarbiausių savybių, lemiančios nuolat augančią roletų paklausą, tačiau kad prekė tikrai atitiktų visus keliamus lūkesčius, reikėtų apgalvoti ir dar keletą dalykų. Tad kaip išsirinkti roletus?

Tvirtinimo galimybės

Prieš įsigydami roletus, apsvarstykite, kokiu būdu tvirtinamo produkto norėsite. Standartiniai roletai montuojami virš lango, jie laisvai krenta, yra nuleidžiami greta sienos briaunos arba lango rėmų. Nenaudojama roleto dalis yra susukama į virš lango esantį ritinį, o pats mechanizmas valdomas grandinėle. Šis variantas, veikiausiai, visiems geriausiai pažįstamas, tačiau esama ir kitokių sprendimų. Roletai gali būti tvirtinami prie pat stiklo,o kad audinys būtų prigludęs, jį prilaiko specialios kreipiančiosios. Nenaudojamas audinio kiekis susukamas kasetėje. Renkantis tvirtinimo būdą, reikėtų atsižvelgti į lango varstymo specifiką, kad roletai netrukdytų jo atverti į viršų.

Dizaino galimybės

Nesvarbu kokį varstymo būdą pasirinkote, dizaino galimybės yra kone svarbiausias pasirinkimas, nuo kurio priklauso namų ar kitų patalpų interjeras. Pirmiausia apsispręskite, roletai turi būti vienspalviai, raštuoti ar, galbūt, dabinti paveikslėliais. Nepatariama apkrauti patalpų elementų gausa, todėl jei interjeras ryškus, namuose yra daug detalių – geriausia rinktis vienspalvius roletus. Priešingu atveju, jei interjeras minimalistinis – ryškesni, raštuoti ar su paveikslėliais roletai gali puikiai pagyvinti aplinką. Roletai gali būti ne tik įvairių spalvų ar pagal katalogus siūlomų raštuotų audinių, tačiau ant jų gali būti spausdinami ir norimi paveikslėliai, taigi galimybės kurti norimą interjerą visiškai nevaržomos.

Funkcijos

Dar vienas svarbus kriterijus – roletų funkcijos. Ar jie bus naudojami tik uždengti langą tamsiuoju paros metu arba akinant saulei, ar norėsite reguliuoti šviesos srautą. Roletai su šviesos srauto reguliavimo funkcija suteikia galimybę didinti ir mažinti tarp roleto dalių esančius tarpelius ir tokiu būdu pasirinkti norimą šviesos ir šilumos kiekį (palikus didesnius tarpelius jų pateks daugiau, mažesnius ar visiškai užtemdžius langą – mažiau).