Žaliuzės – šiuolaikiškas ir patogus sprendimas pridengti langus ir reguliuoti į patalpas patenkančią šviesą bei šilumą. Veikiausiai dėl savo funkcionalumo ir nesudėtingos priežiūros, žaliuzės jau ne vienerius metus yra mėgstama ir populiari prekė, o nuolat modernėjančios gamybos technologijos ir dizaino tendencijos tik skatina augančią jų paklausą. Vis dėlto, nors gali pasirodyti, kad išsirinkti žaliuzes nėra sudėtinga, prieš priimant galutinį sprendimą, reikėtų kai ką žinoti apie jų savybes ir galimybes.

Rūšis ir valdymo būdas

Pirmas kriterijus, dėl kurio reikėtų apsispręsti – tai žaliuzių rūšis. Paprastai siūloma rinktis iš kelių rūšių: horizontaliųjų, vertikaliųjų ir plisuotųjų žaliuzių. Horizontaliosios ir vertikaliosios yra reguliuojamos virvele, o plisuotosios stumdomos aukštyn-žemyn specialia rankenėle. Horizontaliosios (žaliuzių juostelės kabinamos horizontaliai lango plokštumos atžvilgiu) ir vertikaliosios (vertikaliai lango plokštumos atžvilgiu) gali būti ne tik užtraukiamos ar atitraukiamos, bet ir reguliuojamas tarp juostelių esantis tarpas, tokiu būdu parenkant optimalų šviesos ir šilumos kiekį bei matomumą viduje. Plisuotosios žaliuzės montuojamos prie pat stiklo, gali būti reguliuojamos tiek iš viršaus į apačią, tiek ir atvirkščiai. Jos gali uždengti visą langą arba bet kurią dalį.

Žaliava

Seniai praėjo tie laikai, kai žaliuzės galėjo būti tik iš plonytės aliuminio skardos. Šiandieninės technologijos suteikia galimybę rinktis iš kur kas platesnio žaliavų asortimento. Žaliuzės gali būti tiek medinės, tiek iš tekstilės. Žinoma, galima rinktis ir standartinius aliuminio gaminius, kurie pasižymi ne ką prastesnėmis savybėmis nei bet kuris kitas sprendimas. Tam tikrais atvejais žaliava priklauso nuo žaliuzių rūšies (plisuotosios žaliuzės gaminamos tik iš impregnuotos tekstilės).

Dizaino sprendimai

Galiausiai – pati svarbiausia dalis – dizainas. Nors modernios gamybos technologijos gerokai išplėtė žaliuzių galimybes, jas renkantis, bet kokiu atveju, patariama atsižvelgti į patalpų interjerą. Daugiausiai dėmesio reikėtų skirti patalpose dominuojančių detalių ir žaliuzių dermei kurti.  Jei interjeras klasikinis,  vyrauja medis, galbūt verta išlaikyti vientisumą ir rinktis medines žaliuzes, jei priešingai,  interjeras modernus, jame gausu netradicinių sprendimų  – galbūt reikėtų pasvarstyti apie ryškiaspalves plisuotąsias žaliuzes ir t.t.