Matavimas

Matavimas

Apsauginių žaliuzių matavimas

  Planuojant įrengti ir įrengiant apsaugines žaliuzes, reikia ne tik priderinti, parinkti spalvas, numatyti žaliuzių funkcionalumo savybes, bet ir tiksliai pamatuoti ir įvertinti technines žaliuzių savybes. Todėl svarbu žinoti numatomų dėžių dydžius, kreipiančiųjų pločius, parenkamo šarvo aukštį ir savybes, montavimo galimybes ir pan.
 
  Apsauginių žaliuzių gamybai reikia pateikti pagrindinius duomenis, pagal kuriuos gaminamos žaliuzės. Neįvertinus kai kurių savybių, ištaisyti matavimo klaidas vėliau yra neįmanoma. Todėl visuomet pasitikėkite profesionalais ir išsikvieskite meistrą į namus, kuris įvertins situaciją, pasiūlys geriausius sprendimus, pamatuos ir sudarys montavimo ir gaminių sąmatą.
apsauginių-žaliuzių-matavimas1

Montuojant į lango nišą

Montuojant žaliuzę į lango nišą, prie lango rėmo, nišos plotį ir aukštį reikia matuoti keliose vietose, norint įsitikinti, jog niša yra taisyklinga ir jos kraštinės nėra išgaubtos. Esant nišos netikslumams reikia gaminti žaliuzę mažiausio matmens arba taisyti angą. Taip montuojant žaliuzę, nišos plotis ir aukštis bus lygus gaminio pločiui ir aukščiui. Reikia nepamiršti, kad, priklausomai nuo naudojamo profilio rūšies ir žaliuzės aukščio, parenkama atitinkamo dydžio (žiūrėti dėžės parinkimo lentelę) dėžė. Todėl montuojant žaliuzę į lango nišą, minimaliai bus uždengiama lango viršutinė dalis.
apsauginių-žaliuzių-matavimas2

Montuojant ant sienos

Montuojant apsauginę žaliuzę virš lango ar įėjimo nišos reikia matuoti pačią nišą ir pridėti žaliuzės dėžės dydį bei kreipiančiosios dvigubą plotį. Taip pat reikia įvertinti plokštumos prie kurios bus tvirtinamos kreipiančiosios bei dėžė lygumą ir tvirtumą.

P=AP+2*KP

A=AA+DA
 
 
 
  Montuojant kelias žaliuzes viena šalia kitos galima jas sujungti viena ištisine dėže, nors tos žaliuzės ir skirtingo aukščio. Taip gaunamas žymiai gražesnis estetinis pastato fasado vaizdas. Taip pat galima taikyti dvigubas kreipiančiąsias, esančias per vidurį. Esant netipiniams variantams matuojant reikia įvertinti montavimo ypatumus, kiekvienos žaliuzės matmenis ir apjungimo galimybes.
Žaliuzės dėžės dydis parenkamas pagal lentlę. Kreipiančiosios plotis profiliams A37, A39, A40, AP37 - 55 mm; profliams A55, AP52 - 65 mm.
Valdymo išvedimo pusės ar pastabos nurodomos į žaliuzę žiūrint iš patalpos vidaus.

Stacionarių tinklelių langams matavimas

Stacionarūs tinkleliai tvirtinami laikikliais

AP - Angos plotis
GP - Gaminio plotis
AA - Angos aukštis
GA - Gaminio aukštis

Skersinis profilis montuojamas ilgesnėje kraštinėje, esant virš 1000 mm.

Laikikliai tvirtinami kas 700 mm. Minimaliai 1 laikiklis kraštinėje.

Laikiklio aukštis parenkamas pagal lango profilio kampą.
 

Kaip matuoti?

 • Atidarius langą matuojamas angos plotis ir aukštis (AP;AA).
 • Reikia atkreipti dėmesį į profilio krašto kampą (pagal tai parenkami laikikliai).
 

Stacionarūs tinkleliai tvirtinami magnetais

AP - Angos plotis
GP - Gaminio plotis
AA - Angos aukštis
GA - Gaminio aukštis

Skersinis profilis montuojamas ilgesnėje kraštinėje, esant virš 1000 mm.

Magnetai tvirtinami kampuose prie lango rėmo.

Tinkleliai tvirtinami magnetais gaminami iki 2 kv.m. dydžio.

Pateikiant užsakymą tinklelių gamybai, reikia nurodyti:

 • Tinklelio tipą.
 • Angos plotį (AP).
 • Angos aukštį (AA).
 • Lango profilio kampą.
 • Profilio standartinę spalvą arba nestandartinės spalvos RAL kodą.
 • Tinklelio spalvą.
 • Pastabas ir montavimo ypatumus.
 

Isveta.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su isveta.lt slapukų politika.

Sutinku